کانون اندیشه جوان

نشست دوم : تجربه سیاسی طالبان

نشست دوم : تجربه سیاسی طالبان

طالبان یک جنبش اسلامی رادیکال مسلح پشتون بود که در نتیجه تحولات منطقه و افغانستان به وجود آمد. اما اکنون به یک جریان سیاسی‌ـ نظامی بنیادگرای اسلامی تبدیل شده که داعیه کسب و اداره قدرت سیاسی را بر اساس باورها و برداشت‌های اسلامی خود در یک جغرافیای خاص دارد. این جریان در طول چند دهه دچار خطاهای راهبردی و نفوذ سرویس‌های خارجی شد.

بعد از اشغال افغانستان توسط آمریکا و فشارهای بین‌المللی آمریکا حاضر به خروج از افغانستان شد و در این بین تلاش کرد با کمک دیگر کشورهای اروپایی و سازمان صلح بین‌الملل مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان شکل بگیرد. اشغالی که علی‌رغم کشتار گسترده مردم غیر نظامی و افزایش ناامنی در افغانستان نه به صلح در این کشور کمک کرد و نه توانست طالبان را از میدان خارج کند. بعد از روند مذاکرات صلح و  ناتوانی‌ نیروهای آمریکایی در افغانستان، طالبان به دنبال حفظ و تداوم قدرت سیاسی در تمام افغانستان است.

در همین راستا قصد داریم تا چهارشنبه ۲۳ تیرماه ساعت ۱۵ با حضور جناب آقای دکتر سعدالله زارعی در نشستی مجازی با موضوع «تجربه سیاسی طالبان» در صفحه مجازی کانون اندیشه جوان به نشانی canoon_org@ به گفتگو بنشینیم.

  • 180
  • 0

نظرات کاربران

شما هم می توانید در مورد این خبر نظر بدهید.

نام و نام خانوادگی

رویدادهای مشابه

12 جولای
نشست اول : اندیشه سیاسی طالبان

نشست اول : اندیشه سیاسی طالبان

در همین راستا قصد داریم تا سه‌شنبه 22 تیرماه ساعت 15 با حضور جناب آقای

12 جولای
گفتگو های زنده سیاست طالبان

گفتگو های زنده سیاست طالبان

در همین راستا قصد داریم در کانون اندیشه جوان در نشست‌هایی با عنوان «سی